סיום מסכת "כתובות" במעמד מרשים: הרב יוסף שיינין הרב הראשי: "יש לבקש ברכות מהרב עובדיה דהן בגלל הזכויות הרבות שלו"

יום חג היה למשתתפי השיעור הקבוע במסגרת הדף היומי בבית הכנסת חניכי הישיבות "בית יוסף" כאשר ערכו סיום על מסכת "כתובות" באולם שע"י בית הכנסת המפואר "נר דוד ואוהל רחמה" המפואר ברובע ט', סביב שולחנות ערוכים מכל טוב כיאה לכבודה של תורה.

את השיעור הקבוע מוסר מידי ערב בשבתות ובחגים רב בית הכנסת הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית. לשיעור זה מגיעים אף רבים שאינם מתושבי האזור כדי להשתתף בשיעור הנאמר בשפה ברורה ורהוטה.

בתחילה נגשו המשתתפים להדלקת נרות לכבוד הילולת מרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל ומיד החלו בסיום המסכת. באמירת "ההדרן עלך" כובד מגיד השיעור ורב בית הכנסת הרב עובדיה דהן שדיבר בשבחה של ארץ ישראל כמבואר בגמרא בסוף המסכת ובאמירת הקדיש התכבד ה"ה קובי טוויזר בעל חברה ליזום, בניין והתחדשות עירונית. לאחר מכן ציבור המשתתפים פתחו במעגלים בשירת "תורת ד' תמימה" ו"מחשבות טובות ודיבורים טובים" כשהרב דהן מזרז את המשתתפים לקום ולרקוד לכבוד השמחה הגדולה.

הציבור היסב לסעודת מצוה כיד המלך, כשבמהלכה נשאו דברי תורה וההערכה לכבודה של תורה. בסעודת המצוה הסיבו אורחים רבי ביניהם: הרה"ג ר' חיים קלמנוביץ חבר לשכת הרה"ר רב שכונה ורב מחלקת עירובין, הרה"ג ר' מאיר כהן רב בית הכנסת הריב"ז ומחבר הספרים "אוצר פסקי הלכה", הרה"ג ר' מרדכי מלכה רב המושבים, הרב חיים בן- חמו מרבני המועצה הדתית, ר' אילן אדרי מיסד בית הכנסת המפואר "מעם לועז" במרינה, ר' אבי אמסלם מ"מ ראש העיר, הרב חיים אמסילי חבר מועצת העיר, וממונה מחלקת חינוך חרדי, עו"ד יאיר לחן מבכירי הליכוד ועוד.

הרה"ג ר' יוסף שיינין רב העיר דיבר על מעלת לימוד התורה ופנה לציבור שזכות גדולה היא לכם להשתתף יום יום בשיעור דף היומי, אני חייב לומר לכם כי לדעתי הרב עובדיה דהן הוא חי על נס, הוא כל כך עסוק ועול כבד שרובץ עליו מידי יום ביומו ועם כל זה, הוא לא מוותר להכין למסור את שיעור "דף היומי" שהוא מכין ומשקיע בהסברה טובה, הרב עובדיה יש לו עמל התורה וזה מה שמביא לו הרבה סייעתא דשמיא, אז בואו נבקש ברכות מהרב עובדיה דהן, הברכות שלו הוא מתקבלים בשמים, וסיים, בברכה לכל המשתתפים ולרב עובדיה דהן שימשיך עוד לזכות את הרבים  ולהגדיל תורה ולהאדירה.

נציג השיעור מר שלמה חיות נשא דברי ברכה קצרים בשם המשתתפים לרב עובדיה דהן וציין כי השיעור הוא לא רק שעה אחת ביום אלא כל היום סביב אותה שעה במחשבה כדי להיות מוכן ולהבין את השיעור ובירך את כולם שנזכה יחד לסיים את כל הש"ס. דברי ברכה נוספים נשא ר' עמרם בן-שימול.

הרה"ג ר' מאיר אבוחצירא רבה של הסיטי ורב קהילת "תפארת רפאל" פתח בדברי שבח מיוחדים למגיד השיעור לרב עובדיה דהן על מסירותו הרבה כל ערב במסירת השיעור בהכנת השיעור ועל הקביעות שאינו מוותר על השיעור כלל וזה דבר גדול מאוד למרות טרדותיו הרבות.
את מסכת הברכות חתם הרב מני אזולאי חבר מועצת העיר ויו"ר מהו"ת שריתק את המשתתפים בנאום מרתק עם אמרות חז"ל שציטט מהתלמוד ומהמדרשים ושיבח את המשתתפים על שזכו שוב לסיים עוד מסכת ממסכתות הש"ס, וכל זה אודות למסירות ההתמדה לקבוע עיתים לתורה, שלא יעבור יום אחד בלי שיעור תורה, ועל כך יבורך הרב עובדיה דהן על מסירותו במסירת השיעור מידי יום ביומו.

דילוג לתוכן