העיר אשדוד אמרה כן לאהבת התורה כן לאהבת ישראל

עם צאת החג, יצאו יחד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית ומ"מ ראש העיר עו"ד גבי כנפו להשתתף בהקפות שניות כמידי שנה ברחבי העיר

מסורת של שנים במוצאי חג שמחת תורה מתקיים מעמד הקפות שניות ברחבה הגדולה ברובע ב' בשכ' אלי כהן הי"ד במעמד הרה"ג ר' יוסף שיינין, ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן ומ"מ ראש העיר עו"ד גבי כנפו ורבני קהילות.

ברחבה הגדולה התאספו קהל רב כבר מיד עם צאת החג, ראש העיר ד"ר לסרי הגיע כשהוא מלווה בראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן ומ"מ ראש העיר עו"ד גבי כנפו, התכבדו באמירת הפסוקים הנאמרים בתחילת כל הקפה, הדוברים בירכו את תושבי העיר בברכת חג שמח וציינו את המעלה הגדולה של חגיגות הקפות שניות המראים את המשך השמחה של חג שמחת התורה שתלווה את הציבור כולו למשך כל ימות השנה.

לאחר מכן פצחו בריקוד משותף יחד עם ספר התורה ברחבה הגדולה יחד עם מאות החוגגים כשהקהל הרחב שהצטרף לשירה והריקודים. הפתעה מיוחדת ציפתה לראש העיר כאשר שמע שאימו תחי' הגיע להשתתף במעמד של הקפות שניות, כידוע שאימו תחי' מיוחסת לשושלת רבני אבוחצירא כך לאחר שבירכה את בנה ראש העיר קהל רב עמדו בתורה להתברך על ידה.

משם המשיך ל"הקפות שניות" של המרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" שם השתתפו למעלה מאלף איש יחד עם הזמר אבי בוזגלו שהקפיץ את החוגגים, במהלך הריקודים התקבל בכבוד ובשמחה רבה ראש העיר דר יחיאל לסרי שאף נשא דברי ברכה לכבוד חג שמחת תורה.

משם המשיך לבית הכנסת "מעם לועז" במרינה, כשאלפים משתתפים בשמחה הגדולה, שם המארגנים ובראשם מר אילן אדרי דאגו בשיתוף העיריה לסגור את הכביש מיד עם צאת החג כאשר במרכז הוקמה במה ענקית כשעליה כעשרה ספרי תורה בסמוך לבית הכנסת שהקים ע"ש 'מעם לועז'.

בהקפה שלישית ורביעית כובדו ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי והרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית כשלאחר מכן בירכו את המשתתפים הרבים תוך כדי שהביע את שמחתו הרבה על ההיענות הגדולה של מעמד מרגש זה כמידי שנה עם צאת החג. השיא היה בעת ששרו את השיר "תורתו מגן לנו היא מאירת עיננו" לכבוד התנא רשב"י זיע"א כשכולם שרים תוך כדי שמתרוממים טפח מעל פני הקרקע.

משם המשיכו להקפות שניות מרכזיות במרכז רובע הסיטי ברחבה הגדולה שע"י בית כנסת תפארת רפאל בראשותו של רב הסיטי הרה"ג רבי מאיר אבוחצירא כשבמרכז הונחו על גבי שולחן ענק כעשרים ספרי תורה כשהציבור כולו שר ומפזז לכבודה של תורה במעגלים גדולים.

ראש העיר ופמליתו התקבלו בהערכה גדולה, הגר"מ אבוחצירא נשא דברי ברכה קצרים מחשיבותו של יום שמחת תורה ואמר שראש העיר דומה לאתרוג והיופי של אתרוג זה הפיטם שעל האתרוג וזה ראש העיר שלנו ד"ר יחיאל לסרי  שבעה הפיטם הזה ישאר חזק ויזכה להמשיך בתפקידו כראש העיר עוד רבות בשנים. הרב אבוחצירא לא חסך ברכות ותשבחות גם לרב עובדיה דהן מקים עולה של תורה שעושה רבות ונצורות לחיזוק וביצור הדת בעירנו בצורה מופלאה ואמר דה"ן ר"ת דרך המלך נלך.

ראש העיר ד"ר לסרי נשא דברי ברכה לכבוד כל המשתתפים וציין את חשיבותו של ספר התורה המגן על כל עם ישראל.

משם המשיכו להקפות שניות מרכזיות שע"י קהילת "חניכי הישיבות" בנשיאות הגר"ש ארלנגר והגר"י שרייבר, מפאת הציבור הגדול אשר גודל מידי שנה בלעה"ר, ערכו את את המעמד באולם שע"י בית מלכה ברובע ז' שם התכבד ראש העיר ד"ר לסרי לשאת את ספר התורה תוך כדי שהוא מצטרף למעגלי הרוקדים.

יצויין כי בכל מקום שהגיע התקבל ראש העיר בהערכה גדולה כשרבים מהקהל מכל הגילאים ניגשים ללחוץ את ידיו של ראש העיר ומודים לו על הפעילות המבורכת בכל ימות השנה ובפרט בחג האחרון בשמחת בית השואבה בכל אזורי העיר ועל עוד יוזמות ברוכות שנעשו לאחרונה לטובת התושבים.

דילוג לתוכן