תושבים נכבדים!

תפקידה של המועצה הדתית מהווה נדבך חשוב בעירנו, כאשר היא מהווה מטרה לספק את שירותי הדת לאזרח ולהרבות קדושה וטהרה במתן שירות בהליכי נישואין, טהרת המשפחה, כשרות, מקוואות, עזרה לבתי כנסת, חברא קדישא ועוד.

המועצה הדתית על כל שלוחותיה נמצאת בס"ד במגמה של תנופת עליה במיזמים חדשים של בניה ושיפוץ מקוואות טהרה, הרחבת מעגלי שיעורי תורה בעיר, לימוד 'עזרה ראשונה' לגבאי בתי הכנסת בעיר וחלוקת תיק ציוד יקר למתנדבים.

זכתה עירנו כי קיימים בה מאות בתי כנסת, ישיבות, כוללים ובתי מדרש, תלמודי תורה ומרכזים רוחניים אחרים הפתוחים לקהל במשך כל שעות היום והערב המאחדים ומלכדים סביבם את כל חלקי העם, צעירים ומבוגרים כאחד. ומאידך, בתוכה פועלים מרכזי עסקים גדולים, מוסדות תרבות ומדע, מפעלים, בתי חרושת ומפעלי תעשיה. בתחומה בתי מלון ואולמות רבים, כך שרבים הם הצורכים את שירותי דת.

הפעולה הפורה של המועצה הדתית מתבטאת בעשיה ובפעולה מבורכת בכל תחומי שירותי הדת לתושב, כאשר השאיפה כל העת להביא לידי שיפור ושדרוג השירות. נביא בפניכם סקירה קצרה סקירה קצרה על פעילותה של המועצה בנתינת שירות ומענה לאזרח בנושאים שונים, כמו: בניה ושיפוץ מקוואות טהרה חדשים, בדיקת תפילין ומזוזות 'חינם' במשך ימות השנה, עידוד להקמת 'ישיבת בין הזמנים' ופעילות לילדים ולבני נוער בעזרה ובתמיכה, יזום שיעורי תורה בבתי כנסת בעיר, עזרה בשיעורי תורה מרכזיים ועריכת הילולות צדיקים, חלוקת ספרי קודש לבתי כנסת, עזרה וסיוע בשיפוץ מבני בתי הכנסת, 'קרן פרסים' להנצחת רבני העיר זצ"ל, תקנות חשובות ב'כשרות' אשר מהווים כאבן יסוד במקומות רבים בארץ, תיקון שיפוץ ובניית מצבות לערירים בבית העלמין, אחזקה שוטפת בכל ימות השנה בכל שטח בית העלמין, אולם קטן לסעודות לע"נ, ביתן 'גניזה' גדול ומרווח בכניסה לבית העלמין, 'גוי של שבת' הנותן מענה לתושבים בימי שבת וחג, חלוקת ספרי 'הלכה ואגדה' על כל מועדי החגים והזמנים לבתי ספר ובתי כנסת, הקמת 'סוכות הוראה' עם רבנים מורי צדק בשווקי ארבעת המינים בעיר, עזרה וסיוע בחלוקת 'קמחא דפסחא' ועוד.

באתר מושקע ומקצועי זה המוצג בפניכם, תמצאו מידע מפורט בכל תחום הרחב של שירותי הדת כמו רישום הנישואין, מקוואות, שירותי כשרות, עירוב, תרבות תורנית, קבורה ובית עלמין ועוד, אנו מזמינים אתכם ליהנות מהתכנים באתר בשירות טכנולוגי מהמתקדמים ביותר.

כולי תקווה להמשיך לפעול ולעשות יחד עם השותפים לכל העשיה הברוכה, חברי המועצה, הרבנים הראשיים, רבני השכונות, מנהלי המחלקות, לשיפור ויעול השירות לציבור התושבים, שמירה על חיזוק וביצור הדת מתוך אכפתיות וחובה עמוקה ויהי נועם ה' עלינו וישלח ברכה רווחה והצלחה בכל מעשה ידינו.

בכבוד רב
הרב עובדיה דהן
יו"ר המועצה הדתית

דילוג לתוכן