במעמד הרב עובדיה דהן יו"ר המועה"ד

מסיבת חומש מרגשת לילדי וילדות כיתה א' שע"י בית הספר "ממ"ד שחקים"

במעמד נרגש חגגו ילדי וילדות כיתות א' מבית הספר "ממ"ד שחקים" את מסיבת הסידור ברוב פאר והדר, בהכיל בית הכנסת המפואר "מרכז אור מנחם" שע"י "מרכז מאורות" ברובע טו' בראשותו של המארח הרב מנחם עמאר באופן שייחקק כציון דרך חשוב בליבותיהם של הילדים והילדות הרכים. ואכן, התלמידים יחד עם הוריהם שנלוו אליהם זכו לחוויה רוחנית, מרגשת ומיוחדת במינה.

המעמד החל כאשר התאספו הילדים והילדות בבית הכנסת, אל מול היכל ארון הקודש שנפתח בפניהם במיוחד לכבוד המאורע, חתני השמחה הגיעו חגיגים בבגדי שבת והילדות עטרו לראשן קשת בפרחים לבנים.

למרגלות ארון הקודש הונח אחר כבוד גדול שולחן, כשהוא עטור בסידורי התפילה בעטיפה מושקעת ומפוארת של הנהלת בית הספר כששם הפרטי מודפס על כל סידור באותיות גדולות.

את הטקס פתחה מנהלת בית הספר הגב' כרמית חואקין בברכת ברוכים הבאים לחתני השמחה ומשפחותיהם, ובדבריה הזכירה את היום הנרגש בו התלמידים מקבלים את "החומש" אשר בו ילמדו לראשונה, וזאת לאחר ההכנה במשך תקופה של המחנכות המסורות לירז, נועה והילה אשר במסירות רבה משקיעות בתלמידים את מיטב מרצן.

בסיום בירכה את התלמידים שיזכו שתפילותיהן הבוקעות מן הלב יתקבלו ברחמים וברצון לפני צור שוכן מעונה, וברכה מיוחדת בירכה בשם התלמידים את הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית אשר עזר ודאג מטעם המועצה הדתית להעניק את החומשים לתלמידי כיתות א'. ברכה מיוחדת הודתה לרב מנחם עמאר רב מרכז אור מנחם אשר מהווה בית לכל יהודי.

נציג ההורים מר יעקב שטרית חבר המועצה הדתית אשר נכדו נמנה על תלמידי בית הספר, בירך את התלמידים, כן הודה להנהלת בית הספר על ההשקעה הגדולה למעמד המרגש והחשוב של מסיבת ה"חומש" וברכה מיוחדת ליו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית בירך את התלמידים הרכים ואמר שיום גדול זה בו אתם מקבלים את החומש זה בעצם כמו יום קבלת התורה, זהו ספר היסוד של העם היהודי מאז נהיה לעם בעת קבלת התורה בהר סיני, אתם תינוקות של בית רבן, ממשיכים כחוליה באותה דרך, ובזכות לימוד התורה שלכם והתפילות שלכם, אתם מבטלים גזרות רעות מעם ישראל, זכות תפילתכם תגן על ההורים שלכם, חיילי צה"ל ועם ישראל כולו.

בשלב זה הגיע הרגע המיוחל לו חיכו התלמידים. החומשים העטופים הוענקו יחד עם שקית מיני מתיקה, בזה אחר זה ע"י המנהלת הגב' כרמית חואקין, התלמידים קיבלו בהתרגשות רבה את הסידור ונישקוהו בחביבות מיוחדת.

לסיום, הודו הילדים יחד עם ההורים להנהלת בית הספר על המעמד המרגש,  כשעל שפתותיהם שבח ותהילה להנהלת בית הספר על חגיגת מסיבת ה"חומש" הנפלאה והמרגשת, אשר ודאי תיחרט בלבם זמן רב.

דילוג לתוכן