במעמד מרגש ומשמח התקיים טקס חלוקת תעודות למדריכות כלות לאחר שהשתתפו בסדרת שיעורים והרצאות שנערכו באולם שע"י המועצה הדתית בניהולה של הרבנית חני יעקובוביץ יו"ר ארגון "פנינת הטוהר".

במשך כארבעה חודשים מידי יום רביעי בשעות הבוקר השתתפו קבוצת נשים בשיעורים באולם שע"י המועצה הדתית ובסיועו של הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית שהקצה לכך את המקום  לקיים את הקורס על מנת שיגיעו להדרכת כלות שיתן מענה לכל הקהילות.

המדריכות הוכשרו להיות מדריכה כלה ברמה גבוהה מבחינה השקפתית והלכתית עם הרבה ידע מקצועי שימשיך לתת מענה לכלה גם אחרי החתונה.

במשך כתשעה חודשים, הגיעו בימי רביעי בנוסף לרבנית יעקובוביץ שהיא המעבירה העיקרית את השיעורים גם רבנית/ מרצה אורחת בליווי מצגות מקצועיות המציגות תוכן חשוב שיקל על המשתתפות. בנוסף בקורס עברו המדריכות הדרכה מקצועית לתקשורת בין זוגית למצוא פתרון וכיצד לנהל שיח בין זוג נשוי להתחבר ולהתגבר על בעיות שצצות להן בהפתעה מתוך חיי היום יום. בקורס הציבו למשתתפות מטרה בצורה חזקה וברורה ולכן ההדרכה היא ברמה גבוהה אחת יותר, אין ספק שהכלות שמקבלות היחס בשיעור ממדריכה שסיימה את הקורס אצלנו, הן תצאנה עם סיפוק והרבה שמחה ותחושת בטחון. ההדרכה אינה מסתיימת בשיעור שלפני החתונה וזהו כפי שאנו מכירים עד היום, אלא המדריכות פנויות לתת קשב וממשיכות בליווי ותמיכה בכל עת גם לאחר החתונה ולפעמים דווקא אז מתעוררות שאלות… ואכן זה טבעי שיש שאלות המתעוררות ולא תמיד יש עם מי לדבר וגם כשיש לפעמים הבושה תופסת את מקומה.. וזו המעלה בהדרכה אצלנו שיש במיוחד את המענה גם לזה.

הדגשה מיוחדת ומקיפה למדו המדריכות לגבי יום החופה, ההכנה, חשיבות היום וכו'.

עם תום סדרת ההרצאות בסוף ההשקעה והעמל לאחר תשעה חודשים, הרבנית חני יעקובוביץ יו"ר ארגון "פנינת הטוהר" ערכה מבחן יסודי ומקיף אשר כולל בתוכו 53 שאלות כמנין "גן" נעול אחותי כלה… ובס"ד כל המשתתפות עברו למעלה מ-90 אחוז בהצלחה!

אכן נראה שהיה אתגר ממש אצל כל המדריכות אשר עמלו קשה זכו להגיע להצלחה גדולה.

ביום חלוקת התעודות הגיעו כולן לטקס באולם שעי המועצה הדתית, על השולחן המרכזי הונחו אחר כבוד התעודות ממוסגרות "להכשרת מדריכת כלות מקצועיות". בתחילה נשא דברי ברכה הרב עובדיה דהן ושמח על ההצלחה הגדולה ובירך באופן מיוחד את הרבנית חני יעקובוביץ יו"ר ארגון פנינת הטוהר אשר עושה עבודת קודש בכל ימות השנה ובמסירות מיוחדת ועל כך תבורך בכל הברכות האמורות בתורה.

בקורס שעברתן, קיבלתם כלים מעשיים להדרכה תוך התייחסות גם לפרטים הקטנים ולבניית מערך הדרכה. אנו במועצה הדתית נרגשים לקחת חלק בשרשרת הדורות ובחיבור הדור הבא למסורת אבותינו בהקמת בתים קדושים חזקים ושמחים. כן בישר כי בחודש הקרוב יחלו כבר לערוך שיפוץ ברמה גבוהה בעוד מקוה טהרה ברובע ד' אשר עם סיומו יהיה כחדש ממש וזאת שב"ה בחודש הקודם סיימנו שיפוץ גדול ורחב במקוה ברובע ו'.

בסיום, בירך את המדריכות שהצליחו והגיעו ליום גדול זה וזכו לאחר עמל ויגיעה רבה בבחינת הזורעים בדמעה ברינה יקצורו ומקבלים היום תעודות "להכשרת מדריכת כלות מקצועיות", שיזכו לסייעתא דשמיא בעזרה להקמת בתים בישראל.

בשלב זה הוזמנה לשאת דברי ברכה בלנית העובדת שנים רבות במקוואות בעיר, אשר היטיבה בדבריה להסביר את התרומה הגדולה של הרבנית כלפי כל אישה ואישה המגיע למקוה, ועל כח ההשפעה שיש לה, כן ציינה לשבח את מקוואות הטהרה בעיר, אשר הן ברמת גימור מיוחדת וגבוהה. יש נגישות, נוחות ויופי בכל פינה, המקווה מתוחזק באסטטיקה והדר ברמה גבוהה במיוחד, לצד כלים סניטריים מודרניים ועל כך מגיע ברכה מיוחדת ליו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן על מסירותו הרבה בכל השנים למען הרחבת גבולות הקדושה והטהרה בעירנו.

הרבנית חנה עמאר חברת המועצה הדתית שמחה לשמוע על מעמד נרגש זה וכמי שמתעסקת בפעילות קודש זו בכל ימות השנה במסגרת הפעילות שבמרכז "אור מנחם" – קשר וגשר לכל עניין יהודי, ושיבחה את הרבנית יעקובוביץ על העבודת קודש ועל המסירות וטנא ברכות על שהצליחה להגיע ליום גדול זה בחלוקת התעודות למדריכות החדשות.

לאחר דברי ברכה הנרגשים של הרבנית חני יעקובוביץ חולקו התעודות למדריכות שעברו את הקורס בהצלחה רבה.

דילוג לתוכן