סיום מסכת "נדרים" במעמד מרשים

הרה"ג ר' יוסף שיינין הרב הראשי: "הרב דהן מעביר את השיעור ב"דף ביומי" במתיקות מיוחדת וזו היא שמחה גדולה למשתתפים"

משתתפי השיעור הקבוע במסגרת הלימוד בדף היומי בבית הכנסת חניכי הישיבות "בית יוסף" חגגו סיום על מסכת "נדרים" באולם שע"י בית הכנסת "נר דוד ואוהל רחמה" ברובע ט', סביב שולחנות ערוכים מכל טוב כיאה לכבודה של תורה כשהם מציינים יחד גם את הילולת האדמו"ר סידנא בבא סאלי זצוק"ל.

את השיעור הקבוע מוסר מידי ערב, גם בשבתות ובחגים רב בית הכנסת הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית כשחלק מהמשתתפים מגיעים אף ממרחק כדי להשתתף בשיעור הנאמר בשפה ברורה ורהוטה.

בתחילה נגשו המשתתפים להדלקת נרות לכבוד הילולת אדמו"ר סידנא בבא סאלי זצוק"ל. את מסכת הדרשות פתח הרה"ג ר' יוסף שיינין רב העיר, כשדיבר על מעלת לימוד התורה ופנה לציבור שזכות גדולה היא לכם להשתתף יום יום בשיעור דף היומי, ואמר לנוכחים הרב עובדיה דהן הוא הידיד הכי טוב שלכם שמלמד אתכם תורה ואין ידיד יותר טוב מזה וגם הוא ידידי האישי, הרב עובדיה מיד כשמתחיל את סדר יומו בשעות הבוקר, הוא עסוק בצורכי ציבור ועם כל עיסוקיו, הוא מוצא את הזמן להכין את השיעור הקבוע ולא לבטל אותו כלל ואני שומע שהם אומרים לי שהשיעור נאמר במתיקות שכזו ואין כמו השיעור של הרב עובדיה, ועל כן זו שמחה גדולה עבורנו שיש לנו את הרב עובדיה דהן. בדבריו עמד באריכות על מעלת התשובה ועל חשיבות הקביעות עיתים לתורה  וסיים בברכה לכל המשתתפים ואמר, שמי שאומר שיעור, יש לו זכות גדולה וכפולה כלפי כל משתתף בשיעור ושיזכו לסיים עוד שאר המסכתות בש"ס בבריאות ובשמחה תמיד, ימשיך עוד לזכות את הרבים ולהגדיל תורה ולהאדירה.

מגיד השיעור הרב עובדיה דהן כובד בסיום המסכת ומיד החל את המשנה הראשונה במסכת נזיר ואמר את "ההדרן עלך" ואת הקדיש. לאחר מכן, ציבור המשתתפים פתחו במעגלים בשירת "יפה ותמה תורה תמימה" עם הפייטן והזמר הדגול מאיר אליהו שהנעים את כל הערב בשירה ופיוט לכבודה של תורה.

לאחר מכן, הציבור היסב לסעודת מצוה כיד המלך, כשבמהלכה נשאו דברי תורה וההערכה לכבודה של תורה. הרבנים החשובים: הרב מאיר אבוחצירא רבה של הסיטי, הרב חיים קלמנוביץ חבר לשכת הרה"ר רב שכונה ורב מחלקת עירובין, הרב מאיר כהן רב בית הכנסת הריב"ז ומחבר הספרים "אוצר פסקי הלכה", הרב מרדכי עמאר רבה של ק"ק "איפיני" בצרפת, הרב אברהם בן-חמו ראש כולל "כנסת ישראל – שמחת אליהו", הרב חיים בן- חמו מרבני המועצה הדתית, ר' מני אזולאי חבר מועצת העיר ויו"ר מהו"ת, ר' יחיאל וינגרטן סגן ראה"ע, הרב חיים אמסילי חבר מועצת העיר, וממונה מחלקת חינוך חרדי, עו"ד יאיר לחן, ר' דוד בן-מנחם ויעקב שטרית מ"מ יו"ר המועה"ד.

הרב עובדיה דהן נשא דברים קצרים ועמד על השמחה הגדולה שזכינו לסיים עוד מסכת שהיא לא קלה, וציין את הזהירות לציבור שלא לקבל נדרים או שבועות שזה דבר מסוכן ועל כל התחייבות להקפיד לומר "בלי נדר". השיעורים נמשכו כשעה וחצי מידי יום ביומו ואף יותר כדי להבין היטב את הסוגיות, עוד ציין שההצלחה שלנו זו כח ההשתדלות וההתמדה לקבוע עיתים לתורה של החברים משתתפי השיעור, שזה חשוב לכל אחד ואחד שלא יעבור עליו יום אחד בלי שיעור תורה, כך גם בימי שישי שבתות וחגים. הרב דהן בירך את כל המשתתפים בברכת מזל טוב לרגל יום גדול זה עם הרבה נחת ושמחה. בשלב זה המשיך בפיוט ושירה הפייטן יעקב חיים אבוחצירא בשירים לכבוד בעל ההילולא האדמו"ר סידנא בבא סאלי זצוק"ל.

דילוג לתוכן