פורסמו הנחיות ביטחון: בעלי נשק מתבקשים להביאם לבית הכנסת

בשל ההחמרה במצב הבטחוני מפרסמת המועצה הדתית הנחיות לשעת חירום * בין היתר מתבקשים בעלי נשק אישי להגיע עם הנשק לביה"כ בשבת ובחג

עקב הטרור המשתולל בתקופה האחרונה, במועצה הדתית חושבים על בטחונם של המתפללים. הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית קיבל סקירה על ההידרדרות במצב הבטחוני והחשש של מחבלים מפגעים המסתובבים באופן חופשי.

בחוברת של חג הפסח "הלכות ומידע" מופיע המודעה הקוראת לביטחון המתפללים וכן במודעות שחולקו בבתי הכנסת ונתלו בלוחות המודעות בכניסה, תחת הכותרת: "הנחית בטחון לציבור מתפללי בית הכנסת".

בכרוז נאמר, עקב המצב הבטחוני וההתרעות הרבות לביצוע פיגועים, ריכוז המתפללים בבתי הכנסת מהווה יעד פוטנציאלי לפיגוע על ידי ארגוני הטרור – פגוע הראווה. הנחיות אלו הם על פי פסיקתם של הרבנים הראשיים לישראל.

יצויין כי הרב דהן קיבל פסק הלכתי בכתב יד להוראות אלו ממרן הראש"ל הגר"י יוסף וכן ממרן הראש"ל הגר"ש עמאר רבה של ירושלים.

בהמשך דף ההנחיות מובא פירוט של בדיקות שטח וסיור שיש לנקוט במשנה זהירות כפול ולפקוח עין על כל חשוד שנראה באזור, לערוך סריקות היקפיות סביב לבית הכנסת, למנוע חניית מכוניות בצמוד לבית הכנסת, לפקוח עין על 'אורח בלתי רצוי' (חשוד) מבין מתפללי בית הכנסת. ובאם כן, יש להודיע מיד למשטרה ולכוחות הבטחון, בברכת שבת שלום ויהי רצון שנשמע ונתבשר בבשורות טובות, אמן.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית אומר, כולי תקוה שנחזור לשקט ולשלוה במהרה והשלום והבטחון יחזור ויקויים בנו הכתוב: "ונתתי שלום בארץ ואין מחריד".

בתוך כך נמסר כי ציבור רחב גם מבין אלו המתפללים קבוע בבית הכנסת, החלו לאחרונה לשאת נשק במשך כל שעות היום, ואחרים, בעקבות 'צו השעה', הגישו טפסים לבקשת רשיון.

דילוג לתוכן