תפילה ונאומים בטקס יום השואה: זוכרים את הנעדרים והנספים במלחמת העולם השניה במעמד הגר"ח קלמנוביץ והרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית

לא הרבה יודעים, אבל בית העלמין שבעירנו קיימת חלקת מצבות זכרון לאותן קהילות קדושות שבליטא, באוקראינה ועוד שעליהם נרשמו שמותיהן של הקהילות ושל יהודים שלחמו ונפלו בתקופת השאה.

יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן הוזמן כמידי שנה ביום השואה לתפילה ואמירת קדיש לזכרם של קדושי השואה בחלקת המצבות בבית העלמין לזכרם של כאלף יהודים מהעיר 'אולבסק' שבאוקראינה ליד הכפר ברברוקה. את הטקס ארגנו ויזמו כמו כל שנה  מחלקת קליטת העלייה במסגרת אירועים המוקדשים ליום השואה.

בשעות הבוקר התאספו בני משפחות מאותם עיירות ומוקירי זכרם בבית העלמין בסמוך לחלקת המצבות לזכר הנעדרים והנספים במלחמת העולם השניה. המקום היה מסודר ונקי להפליא.

בתחילה נשאו נאומים בהם הזכירו את אותם קהילות קדושות של יהודים שנחרבו עד היסוד ע"י הגרמנים והנאצים והאוקראיינים ששיתפו איתם פעולה באותם שנים.

הטקס התקיים במועמד של סגן ראש העיר סניה כצנלסון וסגן ראה"ע מר אלי נכט.

את תפילת 'יזכור' ואמירת הקדיש ערך הרה"ג ר' חיים קלמנוביץ חבר לשכת הרה"ר רב שכונה רב מחלקת עירובין ונישואין. לאחר מכן ניגש יחד עם הרב עובדיה דהן קראו פרקי תהילים והדחיקו נרות לע"נ הקדושים שנהרגו על קידוש ה' ועל הקהילות שנחרבו בשואה האיומה.

+++לאחר התפילה, נגשו סגני ראה"ע מר כצנלסון ונכט והודו לרב עובדיה דהן ולרב קלמנוביץ על השתתפותם, מר כצנלסון בטרם עזב את בית העלמין, נתן צדקה לזכרם של הקדושים הי"ד.

דילוג לתוכן