מכבדים את הנופלים הי"ד: במועצה הדתית סיימו היערכות מיוחדת לקראת יום הזיכרון

לקראת יום הזיכרון יצא הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית לסיור מיוחד בבית העלמין הכללי והצבאי לזכרם של חללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה הי"ד יחד עם מפקח בית העלמין יוחאי מלכה, אשר ביום זה נוהרים ציבור רחב לבית העלמין, משפחות שכולות המגיעות לטקסי יום הזיכרון להתפלל ולהתיחד על קבר יקירם. ראש המועצה כינס את העובדים בשטח ונתן הנחיות לפעול לניקוי, לשפץ, בכל החלקות.

במשך השבוע השקיעו בניקיון בכל שטח בית העלמין בעקבות סופת רוחות באזור, הרב דהן סייר בשטח כל יום ועמד מקרוב על הנקיונות והתיקונים. כמו כן בתקופה האחרונה נעשו עבודות שיפוץ נרחבות בשטח בית העלמין, כמו סלילת כבישים חדשים באזורים שהמעבר היה חול בלבד, נבנו כיורים לנטילת ידים משיש עם סככות חדשים בחלקה הצבאית וכן בדרכים המובילים בכניסה וביציאה כולל גם באגף החדש, אולם "חדר סעודות" לקיום סעודות ואזכרות לנפטרים שופץ ונבנה בסמוך לו כיורים חדשים ונוחים, שילוט חדש גדול ומואר הוצבו בכל פינה, הוסדרו ענין הנגישות בשירותי גברים ונשים שנבנו מחדש, נוספו מאות כדי מים חדשים בכל החלקות לניקוי המצבות, דגלי המדינה חדשים נתלו בכל הכניסות כאשר דגל ענק מופיע על גבי מסך לד הענק בכניסה הראשית לבית העלמין.

חידוש נוסף נעשה לאחרונה בשטח בית העלמין הועמדו עמודי תאורה בעלי עוצמה גבוהה ביותר ללוויות הנערכות בשעות הלילה, כאשר כל תאורת בית העלמין מופעלת ע"י אפליקצית הנמצאת במכשירי הפלאפון של עובדי בית העלמין במשמרת לילה, הדואגים לתאורה ולכיבויה לאחר ההלוויה.

הרב דהן מוסר עוד כי בקרוב תושלם התוכנה החדשה באפליקציה חדשה שתאפשר למבקרי בית העלמין להתמצא בקלות ולנווט עצמם ישירות אל הקבר של בן או בת המשפחה וכך יוכל כל אדם לאתר את חלקת הקבר תוך זמן קצר.

לרשות ציבור המלווים המגיעים להלוויות, המועצה הדתית מעמידה 3 רכבי "בימבה-קלנועית" לרשות בני המשפחה, מלווים מבוגרים או מוגבלים שקשה עליהם ההליכה.

יצויין כי בית העלמין מתוחזק היטב בכל ימות השנה במטרה לכבד את הנפטרים ולהבדיל גם את החיים הפוקדים את המקום שהמקום יהיה נוח במשך כל ימות השנה ובפרט ביום הזיכרון. הרב דהן הודה בהערכה רבה לכל עובדי בית העלמין על המסירות בעבודות השטח.

דילוג לתוכן