במועצה הדתית מכשירים את הדור הבא של מדריכי החתנים: עשרות רבנים קיבלו תעודת הסמכה "מדריכי חתנים" ע"י מכון "כתר ההלכה" שנלמדו בסדרת קורסים מפי רבנים חשובים

במעמד מכובד וצנוע התקיים חלוקת תעודות למסיימי קורס מדריכי חתנים שע"י מכון "כתר ההלכה" שנלמדו במשך תקופה באולם במועצה הדתית באולם שע"י בית הכנסת "נר דוד ואוהל רחמה" ברובע ט'.

במשך תקופה התקיימה במועצה הדתית סדרת שיעורים קבועה מידי שבוע לקורס "מדריכי חתנים" במעמד חתנו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל הרה"ג אהרון בוטבול ראש בית ההוראה "יביע אומר" ובהשתתפות הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית שנתן סיוע ועודד את הרעיון.

בקורס מדריכי חתנים הנוכחי השתתפו אברכים חשובים, ביניהם מורי הוראה, מרצים, ואנשי חינוך. הקורס, התמקד בשלושה תחומים: התחום ההלכתי, אותו העביר הגאון הרב אהרון בוטבול. תחום נוסף הריון ופריון, מאת הרב איתי כהן ראש מכון "דורות", בניית הקשר פתרון קונפליקטים ומרכיבי הקשר הזוגי, והמסתעף מפי הרב בנימין זר יו"ר ממרכז עזר לענייני נישואין ומשפחה.

הרה"ג ר' אהרון בוטבול בדבריו הדגיש את החשיבות שיש למדריך חתנים, יש לו שליחות גדולה וחשובה בתפקידו, לחתן זה עבורו מגדלור חשוב, בדבריו שיבח את האכסניה המועצה הדתית ואת ארגון "כתר ההלכה" וציין לשבח שניתן לראות את ההשקעה הגדולה של המשתתפים בקבוצה הנוכחית באשדוד כקבוצה רצינית ואיכותית שהשקיעו בלימוד ובחזרות והגיעו לציונים גבוהים במיוחד יותר משאר מקומות.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית אמר, שרואים את תוצאות העמל של התמדה בהשתתפות בשיעורי ובהרצאות, והנה זוכים היום לקבל את תעודות הגמר. כן הביע את שמחתו על השתתפות המכובדת של אותם רבנים צעירים אשר לוקחים כפרוייקט נושא חשוב זה להדרכת חתנים, ובירך על היוזמה הברוכה של מכון "כתר ההלכה" שזה פנינה מתוך שרשרת של קורסי הכשרה בתחומים תורניים שונים והמועצה הדתית משתתפת ולוקחת חלק בסבסוד כעזרה למשתתפי הקורס. בסיום דבריו קיבל תעודת ההערכה על העזרה והעידוד.

"מדריכי החתנים" החדשים סיפרו בזה אחר זה, מה הביאם ללימוד קורס חשוב זה, והסבירו כי הדרכה איכותית ומקצועית ע"פ ההלכה יכולה לסייע רבות לחתן להיכנס ברגל ימין לנישואיו בביטחון ובשמחה, לייסד בצורה נכונה וישרה את תשתיות ביתו החדש, ולהיות מצויד בידע ובכלים שיסייעו בעדו להתנהל בצורה טובה וישרה יותר בקיום ההלכה, בזוגיות, באישות, בילודה, בקשרים מול ההורים והמשפחות, ועוד, כאשר ארגז כלים נפלא זה ילווה את כל חייו.

כן הודו על ארגז הכלים המרווח שקיבלו בסדרת הקורס, חלקם סיפרו שהם משמשים כרבני קהילות וזה כבר ישמש אותם מיד עם קבלת התעודה, להלכה ולמעשה.

בסיום הערב חולקו  "תעודה הסמכה" לרבנים המדריכי החתנים שעברו בהצלחה את כור המבחן ע"י מכון "כתר ההלכה" כשהתעודה חתומה ע"י הגאון הרב אהרון אבוטבול שחילק את התעודות ובירכם שיראו ברכה וחייל במעשיי ידיהם 

דילוג לתוכן