במלאת העשור: עצרת חיזוק והתעוררות במוסדות אוצרות הגדולים לזכרו של הרב יהודה שטרית זצ"ל רב בית הכנסת 'אהבת שלום - שמחת רפאל' ברובע ה' ורב בבית העלמין לשעבר

במלאת עשר שנים לרב יהודה שטרית זצ"ל מיסד בית הכנסת 'אהבת שלום – שמחת רפאל' ברובע ה' ורב בבית העלמין לשעבר ומחבר הספר "סגולות ותפילות", התקיים עצרת חיזוק והתעוררות במוסדות "אוצרות הגדולים" ברובע ז' בראשותו של אחיו הרה"ג ר' שמואל שטרית ורבנים חשובים.

לאחר תפילת מנחה וערבית נשא דברי תורה הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, בדבריו עמד על ענין תרי"ג מצוות שכל אחד מישראל יכול לקיימם גם מצוות שכאלו שלא שייך בהם וזה ע"י שלומדים ומתעסקים בהם. הרב דהן שהכיר מקרוב את המנוח, סיפר בשבחיו של הרב יהודה שטרית זצ"ל על אהבת התורה שהיתה לו, על הפעילות התורנית שלו בבית הכנסת שראה מקרוב כשהגיע מס' פעמים  למסור שיעורי תורה אצלו בעיתות שונות, עוד הזכיר שהאדמו"ר הרה"ק רבי מאיר אבוחצירא זצ"ל היה מחבב אותו והיה מעריך את כל פעליו למען הציבור ועליו נאמר 'טוב שם משמן טוב'.

לאחר מכן נשא דברים, אחיו הרה"ג ר' שמואל שטרית ראש מוסדות "אוצרות הגדולים" וראש מכון הפצת המשנה "סוד שרפי קודש" בתחילה מסר את שיעורו השבועי בדברי תורה על פרשת השבוע וכשבסיומו העלה את זכרו על אהבת התורה והתפילות שלו והחסד הגדול שעשה עם הנפטרים, את מידותיו הגדולות והצנועות של הרב זצ"ל שנהג בתמימות ובישרות, על תפילותיו הנרגשות, היה נוהג להתעורר באשמורת הבוקר בעוד לילה כדי לפתוח את בית הכנסת ולהיות הראשון במשך עשרות בשנים, שיהיה מליץ יושר על עם ישראל וזכות המשנה תבוא הגאולה השלמה בקרוב.

לאחר מכן הציבור הרחב יצא לרחבת בית הכנסת, שם נערכה סעודת מצוה שבמהלכה נשאו דברי תורה לכבוד המנוח הרב זצ"ל, הרבנים החשובים: הרב אליהו קרמילובסקי ר"י "נחלת אברהם", הרב רפאל שטרית, הרב דוד דיין.

בסיום הדרשות התקיים מעמד קבלת עול מלכות שמים מפי הרה"ג ר' שמואל שטרית לישועת כלל עם ישראל.

למחרת בבוקר לאחר תפילת שחרית עלו לתפילה באוהל הציון שבבית העלמין, עם ציבור רחב שקראו משניות ותהילים וערכו הקפות, בין הבאים, נראה אח המנוח מר יעקב שטרית סגן יו"ר המועה"ד והרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית שהעתיר בתפילות לישועת הכלל והפרט.

דילוג לתוכן