מבית המועצה הדתית: קורס נוסף לעזרה ראשונה 'חינם' של פרוייקט "מתפללים מצילים חיים" לגבאי בתי הכנסת

במועצה הדתית החלו לקיים שוב קורס מצילים חיים לגבאי או נציגים בתי הכנסת בעיר, לאחר הצלחת המיזם היחודי של "מתפללים מצילים חיים" שהעלה את רעיונו הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית ובבתי כנסת רבים בעיר נכון להיום קיימים מגישי עזרה ראשונה עם המכשיר להצלת חיים "דפיברילטור" שנרכש בשיתוף יחד של המועצה הדתית, עירית אשדוד ומד"א.

הקורסים מתקיימים מידי שבוע באולם שע"י במועצה הדתית בשעות הערב, אותם מעביר במקצועיות רבה נציג מד"א אחראי הדרכה אזורי, המעביר את השיעורים וכבר הביע את התפעלותו מההיענות ומהרצון החיובי של המשתתפים לדעת היטב כל שלב בהצלת חיי אדם בצורה מקצועית.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית הגיע לשאת דברי ברכה בפני גבאי בתי הכנסת המשתתפים בקורס ושיבח את השותפים למיזם היחודי והחשוב כבעבר כך בהווה, הלא הם – עירית אשדוד ומגן דוד אדום על תרומתם בהרחבת עוד מתנדבים "מצילים חיים" בעירנו. ואמר, שכל גבאי או נציג בית הכנסת המשתתף בקורס חשוב זה, יש לו זכות גדולה של כח הנתינה ב"הצלת חיים" וזה בעצם מידת 'החסד' ותזכרו כי כשמדובר בהצלת חיים יש לזה ערך עליון, שאמרו רבותינו כל המציל נפש אחת מישראל – כאילו הציל עולם מלא. "הזמן הוא חשוב מאוד" לכן מניסיון רב, במקרים רבים דווקא הִמצאותו של אחד מכם בסמיכות לחולה או פצוע שכעת זקוק לעזרה, זה מה שמציל את חייו, במתן מענה ככל האפשר לנפגע עד שיגיע האמבולנס.

יצויין כי בתום הקורס, יקבל כל מתנדב נציג בית כנסת שעבר את הקורס בהצלחה, ערכה הכוללת תיק חובש, תיק כונן, ודפיברילטור מהמועצה הדתית ותעודת מגיש עזרה ראשונה מטעם "מגן דוד אדום" המעידות על מיומנותם, שאכן מוכשרים להגיש עזרה ראשונה.

ציוד זה נשמר בבית הכנסת בתוך ארונית מיוחדת בסימון בולט, כאשר למתנדב תהיה גישה בכל עת שיצטרך. הקורסים נערכים ללא תשלום, על מנת לעודד את המעוניינים להשתלב ברשימת המתנדבים.

הרב דהן מוסר כי, בסיום הפרוייקט, המועצה הדתית תפרסם את שמות בתי הכנסת ואולי גם את פרטי המתנדבים כך שהגישה אליהם תהיה  מהירה, בתקווה לשיתוף פעולה כראוי למיזם בעל ערך מציל חיים זה. בנוסף, המתנדבים שיקבלו את התעודה, יהיו אזרחים בעלי הכשרה רפואית ויוכרו כ'נאמן חיים' ובמצבי חירום המתרחשים יקבלו אפליקציה למכשיר הסלולרי ויגישו עזרה ראשונה מיידית בסביבתם הקרובה.

דילוג לתוכן