מבצע בדיקת תפילין ומזוזות 'חינם' לתושבי העיר ע"י המועצה הדתית בעיצומו * רבני העיר משבחים את המועצה הדתית על הרעיון המבורך שמציל משפחות רבים * הרב עובדיה דהן יו"ר המועה"ד: "יש לשמור את התפילין מחום השמש שלא יפסלו"

במשך שבועיים במועצה הדתית החלו במבצע בדיקת תפילין ומזוזות "חינם" שימשך עד ערב ראש השנה תשפ"ד לתושבי העיר.

מידי יום ביומו מגיעים לבנין המועצה הדתית תושבים המגישים  תפילין ומזוזות, על מנת לעשות בדיקה ולוודא שאכן המזוזות או התפילין כשרים ובמידה לא, במועצה הדתית נותנים פיתרון מיידי לכל פונה.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית נכנס לרב הראשי הרה"צ רבי חיים פינטו והציג בפניו את ההתעוררות בקרב הציבור משנה לשנה עם דוחו"ת ודוגמאות של תפילין פסולין ומזוזות פסולות שבזכות מבצע הבדיקות של המועצה הדתית, תוקנו התפילין והמזוזות לאחר ששבו ממכוני הבדיקה ההלכתיים והמקצועיים גם ידנית וגם במחשב.

הגר"ח פינטו עיין בנתונים ושיבח את ראש המועצה הרב עובדיה דהן שבזכות מבצע הבדיקות לתושבים בימים אלו, הוא מציל משפחות רבים שיניחו תפילין כהלכה ושיהיו מזוזות כשרים בפתחי הבתים ומבצע זה מבורך וחשוב מאוד והלוואי שכולם ילמדו כך לעשות ולזכות את הרבים.

הרב עובדיה דהן אמר כי במועצה הדתית נקטו כלל ברזל, והוא: "ש-99 אחוז כשר, זה 100 אחוז פסול! וכל בדיקה חייבת להיות יסודית ולעומק, גם כשבודקים כמויות של מזוזות או תפילין, צריך להקפיד מתחילה ועד סוף ולכן אנו בודקים כל פריט פעמיים בקפידה ובאחריות רבה בבדיקה ידנית וגם ע"פ סורק במחשב.

הרב חיים בן-חמו המְרַכֵּז את כל בדיקות התפילין והמזוזות במועצה הדתית, פונה בקריאה לציבור, כשניגשים לרכוש תפילין או מזוזות, לבדוק היטב ממי קונים ואם אכן יש את האישור ממכון הלכתי מוסמך לכך ויפה שעה אחת קודם, וכך ינצל מברכות לבטלה ומקיום מצוות תפילין ומזוזה.

את התפילין והמזוזות ניתן למסור כל יום במשרדי המועצה הדתית אצל הרב חיים בן חמו קומה ג' בין השעות:  12:00 – 9:00 המבצע כולל פתיחת התפילין בדיקה וסגירה בעלות כוללת של 100 ש"ח מחיר מסובסד. הבדיקה והתיקון כאמור 'חינם'. בדיקת מזוזות "חינם" ללא תשלום כלל.

במועצה הדתית מזכירים שוב כי מבצע בדיקת תפילין ומזוזות ימשיך גם בשאר ימות השנה, יומיים בכל תחילת חודש העברי. על מועד הבדיקות ניתן להתעדכן במועצה הדתית או באתר המועצה הדתית: https://ashdodmd.org/

דילוג לתוכן