בעקבות המצב הבטחוני: לקראת תפילות החגים,  המועצה הדתית פרסמה הנחיות לציבור המתפללים בבתי כנסת בימים אלו

עקב הטרור המשתולל בתקופה האחרונה, ובעקבות מידע מודיעיני על גורמי טרור הזוממים לפגוע ביהודים בתקופת החגים, במועצה הדתית חושבים על בטחונם של המתפללים. הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית שוחח עם אנשי מחלקת הבטחון העירוני לנוכח המצב הבטחוני והחשש של מחבלים מפגעים המסתובבים באופן חופשי.

במודעות שחולקו בכל בתי הכנסת ונתלו בלוחות המודעות בכניסה, תחת הכותרת: "הנחית בטחון לציבור מתפללי בית הכנסת", בכרוז נאמר, עקב המצב הבטחוני וההתרעות הרבות לביצוע פיגועים, ריכוז המתפללים בבתי הכנסת מהווה יעד פוטנציאלי לפיגוע על ידי ארגוני הטרור – פגוע הראווה. הנחיות אלו הם על פי פסיקתם של הרבנים הראשיים לישראל. יצויין כי הרב דהן קיבל פסק הלכתי בכתב יד להוראות אלו, בהתאם לכללי ההלכה "פיקוח נפש דוחה שבת" בו מבקש מקהילות בתי הכנסת בעיר להיערך לתפילות החגים בימים הנוראים ובשבת בפרט, על פי ההוראות הבאות שתואמו עם הקב"ט העירוני.

בהוראות מצויין עוד, כי על מתפללים בעלי רישיון לנשיאת נשק אישי בתוקף ובעלי מיומנות בשימוש בנשק, לשאת את כלי הנשק עליהם. חשוב שבבית הכנסת ימצא טלפון נייד לשעת חירום. ניתן להביא אותו לבית הכנסת לפני השבת ולהשתמש בו רק במצב חירום.

בידקו כי יציאות החירום בבית הכנסת אינם חסומים וניתנים לשימוש בעת חירום. אתרו מבין חברי הקהילה חובשים ומגישי עזרה ראשונה ותדרכו אותם שיהיו מוכנים לכל תרחיש. בדקו המצאות ערכות "עזרה ראשונה" בבית הכנסת, וודאו שהיא נגישה לחובשים ומכילה את כל הנדרש.

בהמשך דף ההנחיות מובא פירוט של בדיקות שטח וסיור שיש לנקוט במשנה זהירות כפול ולפקוח עין על כל חשוד שנראה באזור, לערוך סריקות היקפיות סביב לבית הכנסת, למנוע חניית מכוניות בצמוד לבית הכנסת, לפקוח עין על 'אורח בלתי רצוי' (חשוד) מבין מתפללי בית הכנסת. ובאם כן, יש להודיע מיד למשטרה ולכוחות הבטחון, בברכת שבת שלום ויהי רצון שנשמע ונתבשר בבשורות טובות, אמן.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית מסיים במילים, כולי תקוה שנחזור לשקט ולשלוה במהרה והשלום והבטחון יחזור ויקויים בנו הכתוב: "ונתתי שלום בארץ ואין מחריד", נזכה כולנו לשנה טובה ומבורכת, שנת אושר ועושר מתוך בריאות שלום ובטחון, תזכו לשנים רבות נעימות וטובות, שנת שלום ושלוה גאולה וישועה, במהרה בימינו אמן.

נציין שוב את מס' טלפונים חירום לשעת הצורך, משטרה: 100 מגן דוד אדום: 101 איחוד הצלה:1221 מוקד העיריה: 106

דילוג לתוכן