ערב חג הסוכות: רבני המועצה הדתית ערכו סיור עם ראש העיר ד"ר לסרי בשוק ארבעת המינים תושבי העיר בירכו על היוזמה הברוכה של "סוכות ההוראה" שע"י המועצה הדתית שנתנה מענה על כשרותם של ארבעת המינים

כמידי שנה התקיים בערב החג סיור בשוק ארבעת המינים המרכזי בעיר של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שהגיע לראות מקרוב את השוק והציבור הרב שרוכש ארבעת המינים כהלכה, לסיור ראש העיר נלוו הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית שיזם את הקמת "סוכות ההוראה", הרב חיים בן-חמו מרבני המועצה הדתית שבירך את ראש העיר והודה לו על פעולותיו הברוכות בהעמדת שוק ארבעת המינים והציג בפניו את המסמכים על הפעילות של "סוכות ההוראה" שע"י המועצה"ד, סגנו ומ"מ הרב יחיאל וינגרטן, רב עזרא שור יועצו לענייני חרדים והרב פישל ויזל נציג חסידות ויז'ניץ.

רבני "סוכות ההוראה" שע"י המועצה הדתית קידמו בברכה את פני האורחים ותיארו את העבודה הרבה בשאלות המתעוררות בהלכות אלו.

יצויין כי גם השנה ביוזמתו של יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, העמידו את 'סוכות ההוראה' של ארבעת המינים בשלושת השווקים בעיר, וכן בשעות נוספות ברובעים ב', ג' ו-ז' ברבנים פוסקי הלכה נוספים כדי שיתנו מענה לשאלות הרבות המתעוררות בעת קנית ארבעת המינים.

סוכות אלו הועמדו, מומנו והופעלו ע"י המועצה הדתית, יצויין כי "סוכת ההוראה" הגדולה בשוק ברובע ז' שוכנת באולם ענק "ממוזג" ונוח להמוני השואלים המגיעים במשך כל שעות היום והלילה, סוכות אלו מאויישים ע"י רבנים פוסקי הלכה בכל שעות היום והלילה עד שעות המאוחרות, המעניקים תשובות על אתר.

הרבנים ציינו כי יוזמה ברוכה של הקמת 'סוכות ההוראה', מצילה אנשים רבים מלברך ברכות לבטלה ע"י שמבררים היטב את ההלכה וכידוע כי הלכות מרובות הן בארבעת המינים.

אחד מתושבי העיר שהגיע ממרחק לבדוק את ארבעת המינים בסוכות הוראה פנה לראש העיר ד"ר לסרי כשהוא זורח ואומר: "אין מילים להודות לכם, אני מרגיש ממש כמו בבורסה, כל אתרוג נבדק בקפדנות מדוקדקת, כך גם שאר המינים ורק לאחר עיון אני מקבל את התשובה".

במהלך הסיור, התושבים הרבים נצלו את ההזדמנות והעבירו את תודתם  לרב עובדיה דהן ראש המועצה הדתית על היוזמה הברוכה בפעילות הכללית במשך השנה ובמיוחד בהעמדת "סוכות ההוראה" אשר מסייעת מאוד לקונים הרבים ובפרט בלחץ של ערב החג.

ראש העיר ד"ר לסרי עקב מקרוב אחר הפעילות של "סוכות ההוראה" ועל המענה ההלכתי והמקצועי לקהל הרב שעומד בתור בסבלנות עם ארבעת המינים ומקבל תשובה על אתר, וביקש להודות למועצה הדתית ולעומד בראשה הרב עובדיה דהן על היוזמה הברוכה לתועלת הציבור מידי שנה בשנה. צילום: יוסי לוי

דילוג לתוכן