בהוראתו של הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית: נבנו 3 מקררים ענקיים בבית העלמין לשם יובאו הנרצחים הי"ד עד לשעת הקבורה

בעקבות האסון הנורא של "שואת שמחת תורה" בו נהרגו ונרצחו יותר מ-1,300 יהודים, רובם הגדול עדיין לא הובא לקבורה. אנשי חברה קדישא, מתנדבי זק"א עושים עבודת קודש במשך יום ולילה מאז האסון. המועצה הדתית שלחה חלק מעובדיה שגם הם נטלו חלק בעבודת הקודש של איסוף הק' כשהם חוזרים לאשדוד עם עדויות זוועה שלא ניתנים כלל לתיאור.

מפאת העומס הנורא כאשר ההרוגים מתגוררים בישובי עוטף עזה ובכל האזור כולו, אין פעילות של חברה קדישא, הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית נתבקש ע"י המשרד לשירותי הדת להרים את הכפפה ולדאוג לכבודם של הקדושים הי"ד.

תוך כדי שהרב עובדיה דהן עצמו ערך לוויות, הזמין שלושה מכולות ענק ששימשו לחדרי קירור שהובאו על משאיות והורדו ע"י מנופים ברחבת חניית בית העלמין, תוך כדי הזמין טכנאי שיספק נקודת חשמל, וצוות עובדים שעבדו במשך יום שלם על מנת לבנות את פנים המכולות ביצירת עשרות מדפים לכל האורך משני הצדדים על מנת ששם יונחו בכבוד הנרצחים הק' הי"ד.

רק הערב הושלמה המלאכה וכבר צוות האחראי על החללים החל להעביר את הנרצחים הק' לבית העלמין אשדוד, שם ינחו בכבוד עד לזמן הקבורה.  

השר לשירותי הדת הרב מיכאל מלכיאלי שהיה אמור להגיע לאשדוד ולעמוד מקרוב על התכונה של היוזמה החשובה והקדושה של הרב דהן, ביטל את הגעתו עקב מתקפת הטילים לאזור, אך הבטיח שיגיע בהמשך, אך לאחר ששמע על הרעיון והעזרה החשובה בירך את הרב דהן ואמר שזו דוגמא של מועצה הדתית העושה עבודת קודש באופן מיידי ודואגת למען הנרצחים הק' הי"ד ודואגת לכבוד האחרון עבורם והודה לו מעומק ליבו על מסירותו הגדולה בדבר. 

יהודה אבידן מנכ"ל המשרד לשרותי דת הביע את הערכתו הגדולה ליו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן ואמר:

אני רוצה להודות ליו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן ולכלל הצוותים על התגייסותם למען משימה קדושה זו. כולי תקווה שנוכל להשלים את הליך הבאתם של הנרצחים הי"ד לקבורה בפרק זמן מידי וללא כל עיכובים נוספים.

במקביל הנחיתי את צוות המשרד לשרותי דת ללוות את משפחות הנרצחים ולתאם עמם את סידורי הלוויה ומקום קבורתם מיד עם שחרורם לקבורה.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית:

מרגע פנייתו של המנכ"ל התגייסנו בכוחות מתוגברים להקמת אתר לקליטה וטיפול בנרצחי הפיגוע הנוראי.

אנו ערוכים לקלוט ולטפל בו זמנית במאות הנרצחים יחד עם כלל העובדים והמתנדבים שהתגייסו מידית לפרוייקט זה, תוך שמירה על טיפול בשוטף. באופן חריג אני עצמי הוצאתי לווית במשך השבוע עקב שחלק מעובדנו היו בישובי העוטף ופעלו למען כבודם של ההרוגים. נשתדל לעשות  הכל כדי להביאם לקבורה מיידית ללא כל עיכוב.

שניר אלמליח אחראי מתנדבים בבית העלמין: החל מצאת שמחת תורה התגייסנו כלל צוותי המתנדבים והעובדים של חברא קדישא אשדוד שמאומנים לטיפול ושמירה על כבוד המת לטובת המשימות השונות לטיפול בנרצחים הי"ד באיזור הדרום.

הצוותים נותנים מענה יחד עם מתנדבי זק"א סביב השעון לטיפול בכבוד המת בכל המשימות ובינהם, ישובי עוטף עזה והסובב, וכן במקומות בהם נתגלו הנרצחים וזאת תוך חירוף נפש ומסירות אדירה תחת אזעקות ומטחי טילים, כמו"כ המתנדבים מסייעים לצוותים השונים באתר הכנת הנפטרים, בבסיס הזיהוי, וכן באתרי הקבורה בארץ.

כולי תקווה שנסיים את הליכי הזיהוי במהרה ונביא את הנרצחים הקדושים האלו הי"ד לקבורה מידית בכבוד ובהערכה הראויה להם.

בימים אלו לא תינתן כניסה לרכבים לבית העלמין באופן שוטף, מפאת התפוסה הגדולה שבחניה, במקרים דחופים בתיאום תינתן כניסה בפתיחת השער הראשי.

דילוג לתוכן