זוכרים את הטילים והפצמרי"ם בתחנת משטרת שדרות: הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית מעלה זכרונות ביום ה-30 לטבח והחורבן בתחנת המשטרה

היום מציינים 30 יום להרג ולטבח הנורא שארע בתחנת משטרת "שדרות". כזכור ביום שבת בבוקר יום שמחת תורה, בשעות הבוקר המוקדמות, הסתערו מחבלים על תחנת משטרת שדרות והפתיעו את השוטרים ששהו בה. השוטרים נלחמו בכל עוז נפשם נגד המחבלים, אך רבים מהם נפלו בקרב – שבעה שוטרים המשרתים באופן קבע בתחנה נרצחו הי"ד.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית מעלה זכרונות כאשר ביקר בתחנת המשטרה בשדרות לפני כ-11 שנים יחד עם עוד עשרות ראשי מועצות דתיות ובהשתתפותו של השר לשירותי הדת בשעתו הרב יעקב מרגי, במהלך הביקור סיירו בתחנת המשטרה, וקיבלו סקירה ביטחונית בתחנת המשטרה המקומית.

אז באותם ימים זה היה לאחר הפסקת מבצע 'עמוד ענן'. בתחנת המשטרה קיים בצד האחורי מעין מוזיאון של טילים וקסאמים אשר בו בקרו כל השגרירים והנציגים בעולם ביניהם גם מועמדי לנשיאות ארה"ב כמו ברק חוסיין אובמה ועוד. כל המשתתפים אז היו בהלם מוחלט מכמות הטילים והפצמרי"ם שנזרקו לכיוון העיר שדרות כאשר בניסים גדולים היו נפגעים מעטים בלבד.

יצויין כי כשנשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה ביקר ביקר במשטרת שדרות בשנת תשס"ח , אמר אז, כי "ישראל לא צריכה לדבר עם חמאס כל עוד הוא מאיים על אזרחיה. אני לא חושב שאף מדינה היתה מקבלת ירי של רקטות על אזרחיהן. התפקיד העיקרי של כל מדינה הוא להגן על האזרחים שלה. אם מישהו היה שולח טילים לעבר ביתי, שבו ישנות שתי בנותיי, הייתי עושה כל שביכולתי כדי לעצור את זה. והייתי מצפה מהישראלים לעשות בדיוק את זה", אמר אובמה.

תמונת השער: צילום – משטרת ישראל

דילוג לתוכן