חודש לנרצחי טבח שמחת תורה: המועצה הדתית העמידה אוהל וספרוני תפילות נרות נשמה ועוד לזכרם של הנרצחים הי"ד לטובת בני המשפחות

היום (שלישי) החלו טקס האזכרות לנרצחים הק' הי"ד בבית העלמין שנהרגו ביום שבת ושמחת תורה.

מועד האזכרות והעליה לבית העלמין נקבע על פי ההלכה מיום הקבורה, ולכן בשבועיים הקרובים יערכו כל יום טקסי אזכרות ותפילות בחלקת הנרצחים "ש6" בבית העלמין, שם המועצה הדתית הקצתה חלקה מיוחדת לנרצחים תושבי העיר.

נרצחים חיילים ומכוחות הבטחון, טמונים בחלקה הצבאית, שם הטקס מתקיים ע"י הרבנות הצבאית.

המועצה הדתית העמידה אוהל ענק בסמוך לחלקה, כשבתוכו שולחנות וכסאות למשפחות וכל הבאים, על שולחן הוכן כיבוד קל, כיפות, ספרוני תפילות – תהילים ומשניות מיוחד לפי סדר אותיות א' ב' ועם אשכבה בנוסח לאותם קדושים שנהרגו על קידוש ה' ובנוסף נרות נשמה כשעל כל נר נשמה מופיע שם הנרצח או הנרצחת, כל משפחה מקבלת 20 נרות נשמה.

בשעות הבוקר הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית הגיע לחלקה, וקיבל את המשפחה שעלו לקבר יקירם משפ' ביכר על רצח ביתם נעמי אליזה הי"ד.

הרב עובדיה דהן ערך את התפילה יחד עם בני המשפחה ואמר את הקדיש לעילוי נשמתה.

הרב דהן אמר, שהמועצה הדתית ערוכה מאז אסון טבח שמחת תורה לכל הנפטרים תושבי העיר, כעת עם הגיע יום השלושים, אנו מכבדים ומוקירים את זכרם יום יום עד האחרון שבהם, בכבוד הראוי להם, כולנו תפילה שיאמר ה' די לצרותינו ואנו מתפללים לשלומם של חיילי צה"ל, ברכת החלמה לכל הפצועים, לכל החטופים שישובו בריאים לביתם לחיים טובים ולשלום.

דילוג לתוכן