בצל הלחימה בדרום: המועצה הדתית יוצאת במבצע  בדיקת תפילין ומזוזות 'חינם' לתושבי העיר # הרב דהן: במקרים מסויימים נמצאו מזוזות פסולות על כן במקרה של חשש מומלץ לבדוק

מאז פרוץ המלחמה בדרום, הגיעו למועצה הדתית אזרחים רבים עם בקשה לבדיקת מזוזות כפי שנהוג בימים שלפני ראש השנה.

בשיחה עם המשפחות מתברר, כי מדובר בהורים לחיילים או חיילי מילואים תושבי העיר שנפגעו בלחימה או שהן קרובים לחטופים בעזה.

עקב כך הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית הורה יחד עם יעקב שטרית סגן יו"ר המועצה הדתית על פתיחת עמדה לבדיקת מזוזות בכל יום בין השעות:  12:00 – 9:00  אצל הרב חיים בן-חמו קומה 3 בבנין המועצה הדתית.

בתוצאות בדיקה שהגיעו בשבוע הראשון, התגלו מקרים קשים של מזוזות פסולות, היה מקרה ששבעה מזוזות בבית למשפחה אחת נמצאו פסולות ואכן היה אסון נורא שאחד מבני המשפחה נרצח בטבח שמחת תורה.

הרב דהן קיבל עדכון על ההתעוררות של הציבור לבדיקת מזוזות ועבר על התוצאות ונדהם לראות פסולים של ממש, מנגד הביע את שמחתו שהמועצה הדתית הצליחה להציל את אותם בתים שיקבעו מזוזות כשרות כהלכה. כמו"כ מסר הרב דהן כי ניתן למסור גם תפילין לבדיקה "חינם" בסבסוד של פתיחה וסגירת התפילין של 100 ₪ בלבד.

בנוסף, יעקב שטרית סגן יו"ר המועה"ד מוסר כי מידי תחילת כל חודש, המועצה הדתית מקיימת בדיקת מזוזות ותפילין לציבור במועצה הדתית.

הרב חיים בן-חמו המְרַכֵּז את כל בדיקות התפילין והמזוזות במועצה הדתית, פונה בקריאה לציבור, כשניגשים לרכוש תפילין או מזוזות, לבדוק היטב ממי קונים ואם אכן יש את האישור ממכון הלכתי מוסמך לכך ויפה שעה אחת קודם, וכך ינצל מברכות לבטלה ומקיום מצוות תפילין ומזוזה.

על מועד הבדיקות תפילין ומזוזות, יומיים בכל תחילת חודש העברי, ניתן להתעדכן במועצה הדתית או באתר המועצה הדתית:

https://ashdodmd.org/

דילוג לתוכן