בגלימת הראשון לציון: הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית מסר שיעור "דף היומי" והוקיר את הלומדים בסדר ליל פורים # הרב דהן יזם כולל אברכים העוסקים בתורה כל הלילה עד הנץ החמה לזכותם של חיילי צה"ל והחטופים

במסורת הידועה מזה מס' שנים, ראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן עם היכנס חג הפורים התהדר בתחפושת מיוחדת ומקורית – גלימת הראשון לציון ולראשו המצנפת הידועה של הרב הראשי הספרדי.

בליל פורים הגיע יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן לבית הכנסת חניכי הישיבות "בית יוסף" ברובע ג' כשהוא עטור בגלימת הראשון לציון הרב הראשי לישראל מסר את שיעורו הקבוע במסגרת הדף היומי במסכת "בבא מציעא" שלא מוותר עליו בשום יום ובשום זמן, סמוך לשעת חצות סיים את השיעור כשהמשתתפים מודים לו על השיעור הנפלא למרות הקושי שבדבר.

בסיום השיעור ציין בפני המשתתפים שזו זכות גדולה מאוד לעסוק בתורה בליל פורים, ובעיקר לחבר את ליל פורים יחד עם יום הפורים בלימוד התורה כמובא בשם הגאון בעל 'שב יעקב' זצ"ל, שכל העוסק בתורה (בפורים) בין מגילה דלילה למגילה דיומא, מובטח לו שהוא בן עולם הבא. כך קיבלתי סתם, וטעמא לא ידענא".

בבית המדרש התקיים שיעור נוסף לקבוצה נוספת בדף היומי בצידו השני מפי מגיד השיעור הרה"ג ר' אריה אמסלם, גם שם ניצלו שעת לימוד תורה בליל פורים.

יצויין כי לקראת חצות לילה ביוזמתו של הרב עובדיה דהן, יתקיים כולל אברכים מיוחד אשר בו אברכים יעסקו בלימוד התורה במשך כל הלילה עד שעת הנץ החמה ומיד יתפללו תפילת שחרית עם קריאת המגילה. בסיום הלימוד ערך הרב עובדיה דהן תפילה וברכה לכל חילי צה"ל והחטופים שיחזרו לביתם בריאים ושלמים לחיים טובים ולשלום.

דילוג לתוכן