בסיוע המועצה הדתית - למעלה מ-220 בחורים וילדים עסקו בתורה בליל פורים: רעיון מבורך של ישיבת ״מרדכי ואסתר״ המרכזית בעיר

זו השנה השלישית לארגון הנפלא של הקמת ישיבת "מרדכי ואסתר" בליל פורים כאשר כ-220 בחורים וילדים התאספו ללימוד תורה בבית הכנסת וקיבלו מילגה מכובדת.

המטרה היא, לא עוד שוטטות ברחובות העיר. כשהרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית שמע על כך, אמר שזו זכות גדולה להיות שותף למפעל קדוש שכזה, ואכן קודם שמסר את שיעורו בדף היומי נכנס לבית הכנסת "חזון אבנר" ברובע ו', הביע את התרגשותו הגדולה, כאשר לא מצא כסא אחד פנוי בכל בית המדרש, וקול התורה נשמע כבר לבחוץ, לימוד בחברותות עם הורים או בחורים, גם ששאל שאלות את הלומדים בעניני המגילה, ענו על אתר באופן ברור.

רב בית המדרש הרה"ג ר' אלעזר חיימוב קידם בברכת ברוכים הבאים את הרב עובדיה דהן ושניהם התפעלו מהרעיון המבורך שמקוים שימשיך כך כל השנים ויתרחב עוד ועוד. בדבריו אמר הרב דהן למארגנים כי מובא בגמרא שכל הלומד תורה בזמנים הללו, אשר רוב הציבור פנוי בהם מן הלימוד, נוטל שכר כולם, וזוכה גם לבנים שיאירו את עיני העולם בתורה.

הרבנים בירכו את היוזמים המבורכים הר' דוד חנונה ועימו יחד הר' נתנאל מאור, אשר במסירות ועמל רב מארגנים את ישיבת "מרדכי ואסתר" מידי שנה כדי להשיג סכום נכבד לחלק כמילגה לכל המשתתפים.

לקראת סיום הערב הגיע בעל המנגן המחנך הרב שמעון ואזנה, ופרט על מיתרי הלב בשירי נשמה ושמחת פורים בפני הבחורים שהצטרפו לשירה.

הר' דוד חנונה הודה לכל התורמים והמסייעים שעזרו ותרמו להצלחת לימוד התורה בערב קדוש זה. ביניהם יו"ר המועצה דתית הרב עובדיה דהן, ולסגן ראש העיר הרב יחיאל ויינגרטן, חבר מועצת העיר שלוחא דרבנן הרב חיים אמסילי שהגיעו וראו מקרוב את הלימוד בבית המדרש.

הורים רבים נגשו לר' דוד חנונה ולר' נתנאל מאור והודו להם על הרעיון המבורך שיש בו מסר חינוכי חשוב, לנצל את הזמן היקר של ליל פורים ללימוד תורה באווירה נעימה ולא לשוטטות.

דילוג לתוכן