לקראת פרוייקט הגעלת כלים "חינם" שיחל ממחר (שני) בעיר: במועצה הדתית ערכו הדרכת בטיחות למפעילים בכל נקודות ההכשרה ע"י מדריך מנהלת הגז והדלק

המועצה הדתית תעמיד השנה 13 עמדות של 'הגעלת כלים' להכשרתן ללא תשלום! ברובעי העיר לקראת חג הפסח, החל ממחר  – יום שני ז' בניסן 15.4.24 עד לתאריך ערב בדיקת חמץ יג' בניסן 21.4.24.

צוות מפעילי ההכשרות בעיר והממונים בתאספו באולם שע"י המועצה הדתית יחד עם הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, נציג ממשרד האנרגיה על ענייני בטיחות הגז ושוטר קהילתי, בה הוחלט על הדרכת הצוותים.

צוות המפעילים שהם כבר מנוסים במשך שנים, מפעילים את הציוד ההכשרה להגעלת כלים, שזה כולל שימוש בבלוני גז, מבערים ומים רותחים בחבית, שמעו בקשב רק על החובה לשמור על בטיחות המשתמשים ועל הציבור.

השוטר שהוא גם מסייר בעיר ובודק בשטח את נקודות ההגעלה, הזמין לכינוס את מר עופר, שהוא מדריך מוסמך ומקצועי במנהלת הגז והדלק. מר עופר מסר הרצאה בנושא הבטיחות והעביר את המסר באמצעות מצגת מקצועית תוך כדי שהסביר את כל הנהלים. בדבריו פירט את כל סעיפי הבטיחות מתוך דף הבטיחות שכותרתו: "הנחיות לעמדות הגעלת כלים לפסח", אותו ערך מר אילן בנימין מנהל ענייני בטיחות הגז ממשרד האנרגיה והתשתיות וחולק למשתתפים.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית נשא דברי ברכה, ובירך את כל אנשי הצוות שלא תצא תקלה תחת ידם ושיזכו להכשיר את הכלים לכבוד החג בנחת ובשמחה. כן הודה לרב חיים בן-חמו מרבני המועצה הדתית על היוזמה הברוכה בקיום כינוס חשוב ובטיחותי זה ויחד עימו לשוטר אבישי שמלווה אותנו בהגעלת כלים לבטחון הציבור עם מר עופר ממנהלת הגז והדלק על דבריהם החשובים שהשמיעו בפני ראשי הצוותות.

בכנס שמו דגש על הסכנות ודרכי התמודדות בהפעלת הגז וכל מרכיביו, והזהירו כי כל שימוש של חיבור בלוני גז וניוד זה מהווה סכנה ודורש אישור טכנאי גז.

על הציבור המגיע עם הכלים להגעלה, יש לנקוט משנה זהירות ולא להתקרב לדוד המים רותחים ולא לדרוך על צינורות הגז. כל מפעיל קיבל חוברת מיוחדת מהרב עובדיה דהן "אופני הכשרת כלים לפסח" שיצאה ע"י המועצה הדתית ובו פירוט מיוחד על כל סוגי הכלים ואופן הכשרתם.

הרב עובדיה דהן הודה מקרב ליבו לנציג המשטרה ולמר עופר – מדריך מוסמך ומקצועי במנהלת הגז והדלק והעניק להם מצות שמורה עם הגדה של פסח.

דילוג לתוכן