החמץ של העיר נמכר לגוי: המועצה הדתית מכרה את החמץ של תושבי העיר במעמד הרבנים הראשיים ונציגי הציבור, גם את החמץ שנמכר דרך אתר המועצה"ד # הרבנים הראשיים שיבחו את יו"ר המועה"ד הרב דהן על הפעולות הברוכות לקראת חג פסח # הדוברים קראו לכולם להזכיר את החטופים השבויים בליל הסד ולהתפלל עבורם # ברכה מיוחדת לחג פסח כשר ושמח עבור כל תושבי העיר

מעמד מכירת חמץ התקיים במועצה הדתית הבוקר במעמד רב העיר הרה"ג ר' יוסף שיינין, הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית, רבני המועצה הדתית, הרה"ג ר חיים קלמנוביץ חבר לשכת הרה"ר, הרב חיים בן-חמו מרבני המועה"ד, הרה"ג ר' מרדכי עמאר רבה של איפיני בצרפת, הרב יעקב קיהן רב בית החולים "אסותא", מ"מ ראש העיר עו"ד גבי כנפו, הרב חיים אמסילי ממונה על חינוך תורני וחבר מועצת העיר כשבמרכז ישב הגוי שכל החמץ של תושבי העיר נמכר לו.

קודם לכן בלשכת הגר"י שיינין נערכו הקנינים בפירוט מלא, הגוי הביע את דעתו לקנות את כל החמץ של תושבי העיר וכן מי שמופיע ברשימות מכירת החמץ שיזמה המועצה הדתית ברחבי העיר אצל הנציגים.

את המעמד פתח והנחה יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, בדבריו הביא את דברי ברכה של הרב הראשי הרה"ג רבי חיים פינטו אשר נבצר ממנו להשתתף, היות ועורך את מכירת החמץ בעיר קרית מלאכי אשר גם שם מכהן כמרא דאתרא.

בראשית דבריו בירך את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אשר נבצר ממנו להשתתף במעמד, וציין את השיתוף הפעולה המבורך של המועצה הדתית והעיריה ובירכו לקראת החג.

בדבריו נתן סקירה מקיפה על פעילות המועצה לקראת חג הפסח בפרט ובכלל על כל ימות השנה. הרחיב על הפעולות לקראת חג הפסח כמו הגעלת כלים 'חינם' ב-13 מקומות ברובעי העיר, חלוקת "קמחא דפסחא" לאלפי משפחות, הוצאת חוברת 'הלכות ומידע' במהדורה מיוחדת וססגונית שחולקה בכל רחבי העיר, הכשרת עסקי המזון לקראת החג בצורה בלתי רגילה תוך כדי שסיפר שהוא עצמו השתתף בחצות הלילה בהכשרת מקומות עם המשגיחים שחלקם היו ערים רוב הלילה כדי להשגיח שענף המזון יהיה כשר לפסח כהלכה, כן נתן סקירה על המחלקות כמו כשרות, עירובין, נישואין, מקוואות וחברא קדישא העושים עבודת קודש במסירות בכל ימות השנה. סיפר על שיפוץ ובנית מקוה חדש ברובע ד' שבע"ה בחודש הבא נחנוך אותו, ובמקוה ברובע טו', גם שם נמצאים בשלבים מתקדמים בשיפוץ ובנית מקוה חדש ומפואר.

ריגש את המשתתפים כשהזכיר את הפעולות שהמועצה הדתית יזמה ועשתה לזכרם של הנרצחים הי"ד תושבי עירנו, ברעיון מרגש העניק קערת כסף משובחת לליל הסדר לכל משפחה שיקירם נהרג באסון טבח שמחת תורה כשבמרכז הקערה חרוט שמו/שמה של יקירם שנהרג באותו יום. כן צירף 2 הגדות של פסח ואיגרת ברכה מרגשת לכבוד חג הפסח.

בסיום בירך את כל עובדי המועצה יחד עם כל תושבי העיר בברכת חג פסח כשר ושמח.

דברי ברכה השמיע מ"מ ראש העיר עו"ד גבי כנפו כשבראשית דבריו הביא את דברי ברכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שנבצר ממנו להשתתף במעמד כשהוא מברך את הרבנים הראשיים, כל עובדי המועצה הדתית וכל תושבי העיר.

מר גבי כנפו, בדבריו התקשה לברך והביע את הכאב הגדול על המצב בו נמצא עם ישראל, בפרט כאשר 134 חטופים נמצאים בשבי, כולנו תפילה שבקרוב יצאו לחירות לחיים טובים ולשלום.

ולסיום אמר, אשרך הרב עובדיה דהן שאתה מניף בכל עת את המועצה הדתית אנו שמחים כל העת בעשיה הברוכה הזו, וזה מקום שמחבר את כולם מכל המגזרים נאחל לכל תושבי אשדוד חג שקט ובטוח כשר ושמח.

הרב הראשי הגר"י שיינין, פתח במצות החג "ושמחת בחגך" וציין למרות המצב בו נמצא בימים אלו עם ישראל, מחוייבים אנו לשמוח, כואב לנו כאב אדיר ונורא על המצב על כל חייל שאנו שומעים שנפל הי"ד שזה מצטרף לכל ההרוגים ביום שמחת תורה שזה פצע אנוש, ופצע כזה לא יגלד מהר ועל הכל הסבל הנורא של אחינו השבויים הנמצאים אצל האכזרים והרוצחים הללו.

אנו כעם היהודי צריך להתגבר על הרגש ולקיים את צווי התורה, ולחגוג את החג ולחבר את כל עם ישראל יחד, ויצא בקריאה מיוחדת לחבר את כל עם ישראל בלי יוצא מן הכלל ובירך את כל עם ישראל ואמר, כולם אהובים ולא משנה מה הדעות, עלינו לזכור שכולנו אחים ושהקב"ה יכניס שמחה בליבותינו ובקרוב נזכה לגאולה השלמה והשבויים יחזרו במהרה כהבטחת חז"ל בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל. ברכה מיוחדת בירך את יו"ר המועצה הרב עובדיה דהן אשר פועל ועושה בכל עת במסירות רבה, על מנת לייעל בכל תחום מסגרת הפעילות הברוכה שבמועצה הדתית.

בשלב זה הגר"י שיינין ערך את מכירת החמץ, כאשר העביר לידיו של הגוי את כל התיקים עם טופסי ההרשאה של מכירת החמץ של תושבי העיר וערכו את הקנין כנהוג.

הרה"ג ר' חיים קלמנוביץ חבר לשכת הרה"ר ורב שכונה ערך את קנין "עירוב חצרות" עם מ"מ ראה"ע עו"ד מר גבי כנפו.

דברי ברכה קצרים נשא הרה"ג ר' מרדכי עמאר מצרפת ויברך את כל הנוכחים ואת כולם בברכת חג פסח כשר ושמח.

המעמד הסתיים כשהרב עובדיה דהן מזג יין לכל המשתתפים  וערך ברכת "לחיים" עם כל המשתתפים לקראת חג הפסח ובירכו איש לרעהו בברכת חג פסח כשר ושמח.

דילוג לתוכן